جدید ترین اخبار فوتبال

هشت ستاره بازیهای یورو ۲۰۰۸

کریستیانو رونالدو بلای جان مدافعان تیمهای حریف پرتغال خواهد بود. این بازیکن 23 ساله که با زدن بیش از 40 گل در فصل پیش نقش اصلی را در راه رسیدن منچستر یونایتد به دو جام لیگ برتر انگلستان و لیگ قهرمانان اروپا بازی کرد، شانس اول بدست آوردن عنوان بهترین بازیکن در جهان در سال 2008 است.

اسپانیا که یکی از بهترین تیمهایش را در سالهای اخیر دارد، شاید بتواند با بهره گیری از شم گلزنی فرناندو تورس ناکامی های چند سال خیرش را جبران کند. تورس 23 ساله که در فصل پیش 33 گل برای لیورپول به ثمر رساند، امید اول خط حمله اسپانیا به شمار می رود.

 

گلزن برتر جام حهانی 2006 آلمان هنوز هم ستاره اول آلمانی هاست. میروسلاو کلوزه که با شروع بازی های 30 سالش تمام می شود، فصل موفقی را در بایرین مونیخ پشت سر گذاشت و توانست با این تیم به قهرمانی بوندس لیگا دست یابد.

 

در تیم یکدست ایتالیا انتخاب یک بازیکن به عنوان ستاره تیم کار آسانی نیست. اما درخشش آندره پیرلو در جام جهانی آلمان در خط میانی ایتالیا که موجب شد سه بار بهترین بازیکن میدان شناخته شود، کماکان - چه در تیم باشگاهی اش میلان و چه در تیم ملی- ادامه داشته است.

 

سال گذشته اختلاف رود فان نیستلروی با مارکو فان باستن، مربی هلند به کنار گذاشته شدن او از تیم ملی انجامید. اما پس از دعوت دوباره او به تیم باز هم چشم هواداران نارنجی پوشان به پاهای اوست. بازیکنی که فصل پیش با رئال مادرید قهرمان لالیگا شد.

 

فرانک ریببری بازیکنی که بهترین باشگاه های اروپا برای بدست آوردن او بشدت در رقابتند، موتور تیم فرانسه است. بسیاری از فرانسوی ها این بازیکن 25 ساله بایرن مونیخ را میراث دار میشل پلاتینی و زین الدین زیدان می دانند.

 

با آنکه هنریک لارسن، یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال سوئد بار دیگر در در روزهای آخر به تیم پیوست. اما همچنان زلاتان ابراهیموویچ نفر اول تیم کم ستاره سوئد در سوئیس و اتریش خواهد بود. شایعه است که اینتر میلان برای نگه داشتن او بالاترین دستمزد هفتگی در تاریخ فوتبال جهان را پیشنهاد داده است.

 

کمتر دروازه بانی می تواند امید اول و ستاره تیمش باشد. اما سنگربانی پیتر چک از دروازه چلسی که از عوامل مهم موفقیتهای این تیم در سالهای اخیر بوده، ثابت کرد حضور او در دروازه راه برای پیروزی حریف نا هموار می کند. چیزی که هواداران تیم فوتبال جمهوری چک نیز به آن امید بسته اند.

   + علی ; ٥:٢٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٠
comment نظرات ()