جدید ترین اخبار فوتبال

شکست پرتغال مقابل آلمان

یوفا: تیم ملی فوتبال آلمان پنجشنبه شب با ارایه یک بازی منطقی موفق شد برابر پرتغال به برتری برسد و قدم به مرحله نیمه نهایی سیزدهمین دوره جام ملتهای اروپا بگذارد.

یواخیم لو سرمربی آلمان در این دیدار با قرار دادن سیمون رولفس و توماس هیتلسبرگردو هافبک انرژیک بجای تورستن فرینگز و ماریوگومز قصد داشت با در اختیار گرفتن میانه میدان و مهار کریستیانو رونالدو بازیکن هوشمند پرتغال ، ضربه کاری را بر حریف وارد نماید.

آلمان با شیوه ‪ ۴-۴-۲‬به میدن آمد و با این تاکتیک فکورانه موفق شد بر سیستم ‪ ۴-۲-۳-۱‬حریف غلبه کند . پرتغالیها با قرار دادن نونو گومز در خط اتش و حضور رونالدو و سیمائو در پشت سر وی ، بر این اندیشه بودند تا با تشکیل مثلث ترکیبی متشکل از این سه بازیکن بر دفاع قدرتی حریف تفوق یابند اماهوشمندی ساختار دفاعی آلمانها مانع از برتری آنها شد.

یک ودوی لوکاس پودولسکی و میشاییل بالاک و ارسال پاس عالی پودولسکی به باشتن شوان اشتایگر هافبک تلاشگر آلمان باعث شد تا وی بی‌درنگ توپ ارسالی را وارد دروازه پرتغال نماید .

پس از این حادثه ، آلمان با اعتماد بنفس بیشتر به بازی ادامه داد تا اینکه در دقیقه ‪ ۲۵‬به گل دوم رسید . شوان اشتایگر در ضربه‌ای ایستگاهی توپ را روی سر میروسلاو کلوزه هم تیمی خود در باشگاه بایرن مونیخ فرستاد و وی با ضربه سر گل دوم آلمان را تثبیت کرد .

پرتغال با دریافت این دوگل پیاپی بخود امد تا جبران مافات کند که در دقیقه ‪ ۴۰‬توانست توسط نونو گومز مهاجم و کاپیتان خود یکی از این دو گل را پاسخ دهد.
آلمان در دقیقه ‪ ۶۱‬به گل مشکوک و سوم رسید و میشاییل بالاک کاپیتان آلمان با ضربه سر گل سوم را وارد دروازه ریکاردو کرد .

از این زمان به بعد ، بازی شکل و شمایل هجومی تری بخود گرفت و با امدن نانی مهاجم پرتغال و عضو باشگاه منچستر یونایتد ، این تیم در اندیشه تسخیر دروازه آلمان برآمد. نانی در دقیقه ‪ ۸۷‬هلدر پوشتیکا دیگر مهاجم تازه وارد را صاحب یک فرصت ایده ال‌کرد و وی با ضربه سر محکم گل دوم تیمش را رقم زد اما این گل مانع از شکست تیم پرتغال نشد .

به این ترتیب تیم آلمان با پیروزی سه بردو در این دیدار تعیین‌کننده قدم به مرحله نیمه نهایی گذاشت تا با برنده کرواسی و ترکیه پیکار کند .

   + علی ; ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۳۱
comment نظرات ()